Halı Yıkama Nedir?

Halı Yıkama Nedir ve Kaç Farklı Halı Yıkama Türü Bulunur?

Halı yıkama, geleneksel su ile yıkama yönteminden farklı olarak halının koruyucu ve temizleyici kimyasallarla yıkanması ve vakum sistemiyle arındırılarak buhar kullanılmak suretiyle kurutulması işlemidir. Özel kimyasal temizleyiciler halının düğüm ve ilmek noktaları gibi en derin bölgelerine ulaşarak tüm kir ve bakterilerin yok olmasını sağlar.


Yaygın olarak kullanılan Halı Temizleme yöntemlerine bakıldığında 5 farklı uygulamanın kullanıldığı gözlemlenmektedir. Buharlı vakum sistemi halıların ısıtılmış su buharı kullanılarak yoğun çekim gücü ile temizlenmesi yöntemidir. Islak halı temizleme yöntemi ise bireylerin evlerinde sıklıkla kullandığı geleneksel su ile yıkama yaklaşımıdır. Kullanılan sabun, deterjan gibi temizleyici kimyasalların türüne bağlı olarak yeterli temizliği ve hijyeni sunmayabilir. Köpük ile Halı Temizleme yönteminde ise arındırıcı kuru köpük halı üzerine uygulanır. Kurumasının ardından halının deri noktalarını işleyen bu köpük parçaları, vakumlu halı süpürgesi ile temizlenir. Temizleyici toz serpme yöntemi ise köpük ile Halı Temizleme yöntemine benzer olarak uygulanan, ancak temizleyici maddesi ve kimyasalı daha farklı bir yapıda olan metottur. Burada halının üzerine serpilen temizleyici toz partikülleri, derin noktalara işleyerek kir ve bakterileri yok eder.

Foto

Halı Temizleme Nedir?

Evlerimizde kullandığımız elektrik süpürgesi veya ıslak kuru halı yıkama makinesi ile yapılan temizlik belirli bir noktaya kadar hijyen sağlar. Zaman içerisinde eskiyen ve yıpranan halılar aynı zamanda derinliklerinde bakteri ve Mikroplar biriktirir. Işte tüm bunların yok olmasını sağlayan çeşitli kimyasalların kullanıldığı Halı Yıkama türüne profesyonel Halı Temizleme adı verilmektedir.

Foto

Neden Profesyonel Halı Yıkama?

Çünkü çok yüksek sıcaklıklarda basınçlı özel buhar sistemleri ile yapılan yıkama işlemi profesyonel Halı Yıkama olarak adlandırılır ve size evinizin her köşesine sermiş olduğunuz halılarınızda asla standart süpürgelerle ulaşamayacağınız temizliği, hijyeni ve antibakteriyel ortamı sunar.

Hemen Yandaki Formu Doldurun. Ücretsiz Bilgi ve Fiyat Alın.
İletişim Bilgilerimiz

Neden City Halı Yıkama?

  • Profesyonel Halı Yıkama Makineleri ile Temizlik
  • Avantajlı Metrekare Fiyatları
  • Özel Halı Yıkama Uzmanlığı
  • Süper Hızlı Teslimat
  • Yerinde Yıkama Hizmetleri
  • %100 Hijyenik - Antibakteriyel

Sıkça Sorulan Sorular

Halı ve koltuklarım evimde yıkansın istiyorum. Bu mümkün mü?

Evet mümkün. Endüstriyel makineler kullanarak sunduğumuz uzman halı yıkama hizmetlerini, dilerseniz evinizde veya ofisinizde de sunuyoruz. Yerinde Halı Yıkama Hizmeti ile stor perdeleriniz, koltuklarınız, halılarınız, yorgan ve diğer ev tekstili ürünleriniz birkaç saat içerisinde pırıl pırıl ve tertemiz!.

Halı Yıkama Fiyatları Hakkında Nereden Bilgi Alabilirim?

Sitemizde bulunan Halı Yıkama Fiyat Listesi aracılığı ile halı yıkama metrekare fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz İndirimli Halı Yıkama fiyatları ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için İletişim Formu'nu doldurabilirsiniz.

Halılarımı Evimden Almak ve Teslim Etmek İçin Ücret Alıyor Musunuz?

Kesinlikle hayır! City Halı Yıkama hizmetlerini tercih ettiğinizde, halı veya kilimleriniz ücretsiz olarak evinizden alınır, yıkandıktan sonra özel parfümlü ambalajında yine evinize kadar ücretsiz teslim edilir. Halı yıkama metrakare fiyat ücreti dışında başka hiçbir masrafınız olmaz.

Makinelerde Yapılan Yıkama Halıya Zarar Verir Mi?

Hayır. City Halı Yıkama, uluslararası standartları sağlayan ve gelişmiş Alman teknolojisine sahip endüstriyel makinelerde yıkama yapar. Bu sayede halınız otopark vb. yerlerde yapılan merdiven altı yıkama yerlerindeki gibi zarar görmez, yıkandıktan sonra açık serme usulü kurutulmadığı için kirlenmez. Bu yüzden sunduğumuz fiyatlar, uluslararası endüstriyel halı yıkama hizmeti açısından son derece ekonomiktir.

İstanbul'daki En İyi Halı Yıkama Hizmeti ile Tanışmaya Hazır Mısınız?

Yukarıdaki iletişim formunu doldurabilir veya bize hemen yandaki telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız

+90 212 963 3610
info@cityhaliyikama.com