hali-yikamanin-onemi-nedir-maytlar-ve-akarlar

Halı Yıkamak Neden Önemli ve Gereklidir

Mayt adı da verilen Akarlar gözle görülmeyen ancak mikroskop altında görülebilen 01 ile 05 milimetre çapında küçük canlılardır. Yaşamaları için ideal koşullar 20 30 derece sıcaklık ve yüzde 60-70 arası nemdir. İnsanların dökülen deri hücreleri ve saç kıl kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler. Ne kadar temiz olursa olsun her evde bulunan ev tozu akarlarının en yoğun olarak üredikleri yerler insanların yatakları, yastıkları, yorgan halılar ve kumaş kaplama mobilyalardır.

Bir gram ev tozu içerisinde yaklaşık olarak 19.000 Akar bulunur. Akarlar deriden dökülen ölü hücreler ile beslenirler, akarların buralara bıraktıkları dışkıları zamanla kuruyarak ince toz haline geçer ve bu ince toz solunum yolu ile alınınca alerjik bünyeli kişilerde şikayetlere neden olur. Akarların en önemli alerjen kaynağı dışkıdır. Bir gram ev tozu içerisinde 2 mikrogram Akar alerjeni yer alır ve 10 Gramın üzerinde bulunması ise astım tetikleyici bir unsur olarak değerlendirilir. Akarların vücut proteinleri ve dışkıları alerjen özelliktedir. Akarların nemin yüzde 50'nin altında olduğu yerlerde ve 60 derece ısının üzerinde yaşama şansları azalır. En sık ev içi alerjenler oldukları ve her zaman ortamda bulundukları için yıl boyunca alerji yaparlar. Elbette Ev ortamında geçirilen sürenin arttığı kış dönemlerinde alerjik hastalık bulgularında da artış görülür.

“Bir gram ev tozu içerisinde yaklaşık olarak 19.000 Akar bulunur. Dışkıları zamanla kuruyarak ince toz haline geçer ve solunum yolu ile alerjik bünyeli kişilerde şikayetlere neden olur. ”

Profesyonel Halı Yıkama hizmeti almak işte bu noktada ön plana çıkmaktadır. Zira Halı Yıkama esnasında kullanılan tüm antibakteriyel özellikleri sağlayan kimyasal temizleyiciler Evinizdeki halıların çok yüksek sıcaklıklarda yıkanması sonucunda Tüm bu bakterilerin akarların ve alerjiye neden olan diğer mikrobiyolojik canlıların yüzde 100'e yakın olarak temizlenmesini ve yok olmasını sağlar. Bu hijyen ve temizliği evinizde Halı Yıkama yaparak elde etmeniz çok zordur. Benzer şekilde otopark alanlarında veya açık ortamlarda yapılan Halı Yıkama işlemleri her ne kadar tazyikli su ile gerçekleştiriliyor olsa da gerek yıkama gerekse kurutma esnasında açık havada bırakılan halılar tıpkı hiç yıkanmamış gibi yine bakteri ve çeşitli maytlar Barındırır.

Günümüzde Halı Yıkama adı altında birçok farklı yerler ve ortamlarda hizmet sunmaya çalışan irili ufaklı işletmeler bulunmaktadır ne yazık ki bunların birçoğu amatör ortamlarda çeşitli araçlara Oto Yıkama hizmeti sunan otopark alanlarında veya 50 yıkama basınçlı su yada hortumla yıkama şeklinde yapılmakta en iyi ihtimalle ya da ancak günlük basit temizlik amacıyla Kullanıma uygun el tipi makinelerle gerçekleştirilmektedir. Maalesef bu Halı Yıkama hizmeti olarak değerlendirilemez. Zira Halı Yıkama Bir halının içerisinde barındırdığı tüm bakteri ve gözle görülmez mikrobiyolojik canlıları yok edecek derecede yüksek sıcaklıklarda ve özel kimyasal kullanarak yapılması gereken bir işlemdir. Bu şekilde yeterli donanımı ve ekipmanı olmayan yerlerde Halı Yıkama yaptırmanın evinizde halı yıkamaktan hiçbir farkı yoktur. Hatta Ev ortamında halı yıkamanın daha hijyenik olduğunu bile söylemek mümkündür.

Bu yüzden City Halı Yıkama hizmetleri olarak ödüllü teknolojik cihazlarımızla ve yeni nesil antibakteriyel kimyasal temizleyicilerimizle gerçekleştirdiğimiz Halı Temizleme hizmeti evinizde önemli ölçüde hijyen sağlar ve hem sizin hemde ailenizin güvenle halılarınızı kullanabilmesini mümkün kılar.Siz de hemen Üstün Alman teknolojisine sahip makinalarımız da el değmeden yıkanan ve özel endüstriyel kurutma makinaları ile temizlenerek size teslim edilen bir halı yıkama hizmetine sahip olmak istiyorsanız bize telefon numaralarımızdan veya sitedeki formu doldurarak ücretsiz ulaşabilirsiniz.

yorumlar (2)

  • Nazan D.

    Bu kadar pislik içinde yaşadığımıza ben de inanamadım. Yorgan, yastık ne var ne yok değiştireceğim sanırım :(

    Boyacı F.

    Faydalı bilgiler için teşekkürler.