hali-yikama-hangi-asamalardan-olusur

Halı Yıkama Hangi Aşamalardan Oluşur

Evlerimizde Her odada bulunan ve gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan halılarımız çok farkında olmasak da sağlığımız açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira markası cinsi türü ne olursa olsun Tüm halılar dikim yerleri ve türleri arasında özellikle doku bölgelerinde birçok kir barındırmaktadır. Ne yazık ki bu kirler evde yapılan yıkama ile kısmi olarak giderilebilir. Bunun için her ne kadar düzenli olarak toz alma işlemini ev hanımları gerçekleştiriyor olsa da yılda en az bir defa profesyonel Halı Yıkama yapmak her evin önemli ve zararlı bir ihtiyacı olmalıdır.

Halı yıkama kaç aşamadan oluşur, aşamaları nelerdir?

Elbette profesyonel halı yıkamanın gerçekten gerekli ve önemli olup olmadığını anlayıp bu hizmeti almak isteyen herkesin halılarının hangi aşamalardan geçerek yıkandığını ve profesyonel Halı Yıkama hizmetinin neleri kapsadığını Merak ettiğini biliyoruz. Halı Yıkama işlemleri genel olarak 7 adımdan oluşmaktadır. Bu 7 aşama halılarınızın evinizden teslim alınması ile başlar ve temizlenmiş halde tekrar yeni poşet içerisinde size iade edilmesi ne kadar sürer.

Toz alma işlemini ev hanımları gerçekleştiriyor olsa da yılda en az bir defa profesyonel Halı Yıkama yapmak her evin önemli ve zararlı bir ihtiyacı olmalıdır

Halıların Evinizden Alınması

Halı Yıkama aşamalarının ilki halılarınızın evinizden ücretsiz olarak alınmasıdır. Profesyonel ekibimiz Bulunduğunuz adrese gelerek halılarınızı sizden teslim alır ve yıkama fabrikamıza getirir. Tesislerimiz e gelen halılar ilk olarak toz alma işleminden geçer. Bu işlem özellikle yıkama öncesinde halınızın derinliklerine kadar işlemiş birçok bakteri ve tozun Yok edilmesini kapsar. Bu sayede yıkama suyu ve kimyasallarla tozun birleşmesi ve halınızda kalıntı bırakması önlenmiş olur. Toz alma işlemi Ultra süper güçlü vakum cihazları ile yapılmaktadır ve bu evlerde kullanılan Klasik ev tipi süpürgelerin defalarca kat güçlendirilmiş halidir. Toz alma işlemi tamamlandıktan sonra halı ıslatma ve yıkama işlemine geçer.

Nemlendirme ve Yıkama İşlemi

Halılar öncelikli olarak yıkama yapılırken nemlendirme aşamasından geçer. Kadınların yıkanması evimizde yaptığımız gibi bir yıkanmayı akıllara getirmemelidir. Zira profesyonel Halı Yıkama da bu işlem özel spreyler ve kimyasallarla gerçekleştirilir. Geleneksel yıkama yönteminde olduğu gibi yoğun bir su kullanımı söz konusu değildir. Öncelikli olarak sprey tezgahtan geçen halılar endüstriyel tip yıkama makinesinin ıslatma bölümünden geçer ve ardından döner silindirlerin ve dairesel hareketler sergileyen fırçaların olduğu yıkama hattına geçer. Burada özel olarak kullanılan doğala Özdeş ve organik bitkisel temizleyici kimyasalların eşliğinde halı içerisindeki tüm kir bakteri ve Mikroplar yok olur. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halılar tamamen antibakteriyel Bir forma kavuşur.

Durulama ve Kurutma

Kullanılan özel şampuanlar ile yıkaman halılar daha sonra makine Parkı'ndaki durulama bölmesine geçer ve burada derinlemesine bir yıkanma gerçekleşir. Su ile karıştırılmış seyreltik çözeltilerin bu durulama işlemi sonrasında halı üzerindeki ve havların alınması öncesinde kurulama işlemine tabi tutulur. Kurulama işlemi asla serme usulü yapılmamalıdır. Yani halılarınızı yıkayıp daha sonra demirlerin üzerine asarak kurutmaya çalışmak veya açık alanda kurumasını beklemek oldukça sağlıksız ve steril olmayan bir yöntemdir. Çünkü halı kururken etrafta yer alan tozların ıslak olması ve nemli olması nedeniyle üzerine yapışması durumu söz konusu olur. Halılarınızın üzerine yapışan Bu toz ve kir nedeniyle gerçekleştirilmiş olan yıkama boşa gitmiş olur. Bu yüzden City Halı Yıkama olarak özel kurutma makineleri kullanılmakta ve halılarınız endüstriyel makinelerde kuruyarak hava ile asla temas etmemektedir. Kurutma bölmelerini rulo olarak konulan halılar burada Termal ısı kullanılmak suretiyle kurutulmuş olur.

Hav Alma İşlemi

Yün halılar başta olmak üzere Özellikle bazı halı tiplerinde Kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde küçük tüycükler yuvarlak ve topak hale gelmiş iplik kalıntıları yer alabilmektedir. Özellikle Yün kazaklarımızda da gördüğümüz ve hav adı verilen bu tüycükler yıkama işlemlerinin kurutma aşamasının ardından alınmaktadır. Hav alma aşamasının ardından Halı Yıkama işlemi tamamlanmış olur.

Parfümleme ve Paketleme İşlemi

Yıkama işlemi gerçekleşen halılarınız daha sonra hava ile temas etmemesi ve evinize tertemiz yüzde yüz hijyenik ve antibakteriyel olarak gelmesi için paketlenir. paketleme esnasında City Halı Yıkama özel parfümü sıkılarak halılarınızın mis gibi kokması sağlanır. Ardından halının özel ambalajında paketlenir ve sanki yeni alınmışcasına evinize teslim edilir.

NOT: Bu makalenin izinsiz kullanılmasının tespiti halinde, kullanan kişi, kurum, web sitesi veya bu siteyle ilgili kişi/kurumlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

yorumlar (3)

 • Seda C.

  Evde yıkasam da halılarım makinede yıkanmış gibi olmuyor asla

  Nazan D.

  Her yer böyle güzel anlatıldığı gibi yıkasa keşke geçen günü verdiğim halı leş gibi geri geldi yıkamacı pişkin olunca laf da söylenmiyor

  Hakim K.

  Başarılı bir yıkama sistemiymiş vidyo da olsaydı keşke