hali-yikamanin-onemi-nedir-maytlar-ve-akarlar

Fason Halı Yıkamacılara Dikkat

Daha önceki makalemizde halı yıkamanın neden önemli olduğunu ve bu konuda Halı Yıkama şirketi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini paylaşmıştık. Bu yazıda ise profesyonel Halı Yıkama şirketi ile fason tabir edilen merdiven altı işletmeleri nasıl ayırt edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Fason Halı Yıkama Ne Demek

Fason Halı Yıkama, kendisine ait tesisi olmayan kişilerin yaptıkları bir iştir. Bu kişiler herhangi bir halı yıkama İşletmesine sahip değildirler. Sanki kendilerine ait şirketleri varmış gibi reklam vererek, bu reklamlarla müşterilerinden halı yıkama siparişi alırlar. Bunları çok düşük fiyatlara, hijyenik olmayan koşullarda hizmet veren yerlerde yıkatıp size geri iade ederler. Siz verilen broşürdeki bilgilere bakarak profesyonel bir hizmet aldığınızı düşünürsünüz. Oysa ki fason halı yıkama yapan kişi, halılarınızı Muhtemelen bir otoparkta veya derme çatma bir alanda amatörlere yıkatmıştır.

fason halı yıkama yapan kişi, halılarınızı Muhtemelen bir otoparkta veya derme çatma bir alanda amatörlere yıkatmıştır.

Fason Yıkama Yapan Kişiler/Şirketler Nasıl Anlaşılır?

Öncelikli olarak tercih edeceğiniz Halı Yıkama şirketinin size nasıl ulaşmaya çalıştığına dikkat etmelisiniz. Halı yıkama şirketleri genellikle Posta kutularına, kapılara, apartman girişlerine çeşitli broşürler, magnet veya bilgi notu bırakmaktadırlar. Bu reklam çalışmaları kapsamında hangi şirketin profesyonel hangi şirketin fasoncu olduğunu anlamak pek de kolay değildir. Ancak bu şekildeki broşür veya kartvizit bırakan şirketlerin önemli bir kısmı fason Halı Yıkama yapmaktadır.

Bunu anlamanın yolu broşürde yer alan bilgiler incelemekten geçer. Eğer verilen telefon numarası sabit bir numara değilse, Bunun yerine bir cep telefonu varsa muhtemelen Bu numaranın sahibi fason halı yıkama yapan bir şahıstır. Bununla birlikte telefonla arama yaptığınızda; ister sabit İster cep telefonu olsun, karşınızdaki kişi telefonu firma adı ile değil de “Halı Yıkama” diyerek açıyorsa muhtemelen fasoncudur. Çünkü fasoncular birkaç farklı şirket ismi ile reklam yapabilmektedir. Hangi reklamdan aramanın geldiğini bilemedikleri için telefonlarını genellikle “halı yıkama” şeklinde cevaplamaktadırlar. Bununla birlikte kapımıza gelen kişinin bize verdiği bir bilgi fişi veya not Yoksa, bu kişinin fasoncu olduğundan şüphelenebiliriz. Ayrıca kapımızda ürünleri teslim eden kişinin üzerinde farklı bir markaya ait logo barındıran tişört bulunuyorsa veya halıları getiren araç üzerinde farklı bir markanın logosu varsa yine sipariş verdiğimiz kişi bir fasoncu demektir.

Fason Halı Yıkamadan Neden uzak durmalıyız

Fasoncular maliyetlerini düşürmek için buldukları en ucuz yerde Halı Yıkama yaptırırlar. Bu yüzden genellikle halılarınız en düşük kalitedeki yerlerde en düşük malzemeleri, sabunları ve şampuanları kullanan merdiven altı işletmelerde yıkanır. Genellikle bu işletmeler profesyonel Makine değil, basit fırçalar ve su hortumları kullanır. Ayrıca ucuz şampuanlar kullanarak halılarınızı yıkadıktan sonra serme şeklinde kuruturlar. Bu açık alanda serilen ve kurumaya bırakılan halıların üzerinden çeşitli Kuşlar böcekler kedi veya sokak hayvanları geçebilir. Bu temas nedeniyle halılarımız Yıkanmadan önceki halinden daha fazla bakteriye ve kire sahip bile olabilir.

Fason halı yıkama yapan şirketler veya kişiler genellikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmadıkları için halınız da yaşayabileceğiniz olası Bir sorunda, bozulmada veya lekelerin çıkmamasının da Size destek olmayabilirler.Bu yüzden her zaman güvendiğiniz bildiğiniz Mümkünse Halı Yıkama tesisini gezebileceğiniz ve web sitesi olan işletmelerde tercih etmekte yarar vardır.

NOT: Bu makalenin izinsiz kullanılmasının tespiti halinde, kullanan kişi, kurum, web sitesi veya bu siteyle ilgili kişi/kurumlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

yorumlar (1)

  • Ahmet A.

    Gerçekten geçen gün halı yıkama diye telefonu açmışlardı, demekki bende fasoncu kurbanı oldum